Bez nosaukuma‎ > ‎

Tiks rekonstruēts dievnama zvanu tornis

Publicēja 2015. gada 11. apr. 04:25Ainārs Rendors   [ atjaunināts 2015. gada 11. apr. 04:38 ]
Ar patiesu prieku varam paziņot, ka tiks uzsākti Ķempju baznīcas zvanu torņa rekonstrukcijas darbi. 
2011. gadā, veicot baznīcas zvana torņa apskati, tika secināts, ka jumtā ir sūce, kas bojā koka daļas. Tā  tiek apdraudēta  baznīcas zvanu torņa pastāvēšana, arī  ēkā esošās vērtīgās ērģeles ir apdraudētas.  Zvanu torņa jumta segums ir no skārda, tas ir izrūsējis.  Tādējādi pamazām bojājas nesošās koka konstrukcijas.
Remontu tūlīt nevarēja veikt, jo draudzes līdzekļi ir ierobežoti, bet ziedotājus piesaistīt neizdevās, jo, laikam ritot un ekonomiskajai situācijai strauji neuzlabojoties, cilvēkiem aizbraucot no Līgatnes un Latvijas, ir mazinājusies vēlme ieguldīt garīgo vērtību uzturēšanā.
Ar Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansiālu atbalstu ir kļuvis iespējams uzsākt Ķempju baznīcas zvanu torņa konstrukcijas un seguma remontu (projekta Nr. 14-09-LL29-L413201-000006).
Projekts tiks veikts sekojošā secībā - tiks veikti  remonta sagatavošanas darbi, notiks stalažu izbūve tornim, bojāto dēļu un siju nomaiņa, esošo koka konstrukciju antiseptizēšana, torņa skārda ieseguma labošana, torņa un jumta skārda seguma sagatavošana- tīrīšana, attaukošana un antikorozijas krāsošana.
Projekta īstenošanas darbu  uzraudzību un finanšu vadību veiks biedrība "Ignatius", kas pārstāv Ķempju draudzi. Brīvprātīgi projekta īstenošanas pasākumos iesaistīsies  mūsu draudzes locekļi, kam piemīt atbilstošas prasmes.
Līdz ar jumta seguma atjaunošanu, tumšajā sezonā baznīca tiks izgaismota, radot estētisku baudījumu dievnama apmeklētājiem, un Līgatne  iegūs jaunu akcentu kopējā  ainavā.
Comments