Bez nosaukuma‎ > ‎

Priecīgus Jāņus!

Publicēja 2013. gada 23. jūn. 13:02Ainārs Rendors   [ atjaunināts 2013. gada 25. jūn. 05:26 ]
24. jūnijā Baznīca svin Jāņa Kristītāja dienu jeb Jāņa Kristītāja dzimšanas svētkus.23. jūnijā ir šo svētku priekšvakara diena.

Jāņu diena ir arī latviešu nacionālie svētki. Pēdējos gados pieaug tendence pretstatīt kristīgos un "tautiskos" Jāņus, radīt konfliktu un iezīmēt frontes līniju: šeit ir kristieši un tur ir pagāni. Latviešiem esot jāsēž ierakumos pagānu pusē, kristiešiem ir pienākums atrasties ierakumu pretējā pusē.

Šādu konfliktu mīl iezīmēt jaunpagāni un ateisti, kas sevi uzskata par pagāniem. Šāds pretnostatījums viņiem ļauj uzmesties par 'īstajiem latviešiem" un pasludināt kristīgo Baznīcu par nevēlamu krustnešu ieviestu svešķermeni, bet kristiešus - labākajā gadījumā par neīstiem latviešiem, sliktākajā gadījumā - pat par tautas ienaidniekiem.

Šāds uzstādījums ir ne vien nepareizs, bet arī bīstams. Tāpēc īstajā laikā bija nākusi Latvijas tradicionālo konfesiju bīskapu kopēja intervija: Bīskapi neredz konfliktu starp Jāņiem un kristietību.

Attiecības starp kristīgajiem un tautiskajiem Jāņiem ir apskatījis Ķempju draudzes evaņģēlists Ainārs Rendors savā sprediķī, kuru viņš 23. jūnijā nolasīja dievkalpojumā Mālpils baznīcā. Lasiet tālāk šeit:
Comments